<<  Listopada 2017  >>
MłoDzik na jesiennym szlaku PDF Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 20:06

W dniach 30.09-1.10.2017r. Oddział PTTK w Chełmie przywspółudziale Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubelskiego i Urzędu Miasta Chełm zorganizował 57 Rajd „Jesienny" .

Jest to impreza turystyczna o najdłuższych tradycjach wnaszym regionie. Ponad 50 turystów z Chełma, Czułczyc, Poniatowej, Sawina i Zamościa wędrowało po urokliwych trasach Roztocza oraz Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Zwiedzili rezerwaty „Nad Tanwią" i „CzartowePole", kamieniołomy, kaplicę nawodzie, kościół, klasztor, muzeum i ptaszarnię w Krasnobrodzie, kościół,synagogę, kamieniołomy, cmentarz żydowski , lamus i rynek w Józefowie. Zobaczyli młyn wodny istaw Morskie Oko w Suścu, grodzisko zwane Zamczyskiem, źródła rzeki Jeleń,różne gatunki drzew na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej, najwyższy wodospadna Roztoczu oraz szereg małych wodospadzików zwanych szumami. Podziwiali piękne krajobrazy z wież widokowych w Krasnobrodzie i Józefowie. Było też tradycyjne ognisko turystyczne oraz konkurs przyrodniczo – krajoznawczy

W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazali się:

Karolina Marek i Damian Skorupa (oboje z SP Nr 5 w Chełmie), Aleksandra Kozak („Dreptak"Sawin), Marek Winiarczyk i Adrianna Bochniak (oboje SP 5 w Chełmie) oraz Monika Spodniewska (MDK Chełm), Julia Mazurek i Mikołaj Kloc (oboje „Dreptak" Sawin), Konrad Oliferuk (SP Czułczyce).

Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Zuzanna Kloc („Dreptak"Sawin), wyprzedzając Alicję Siatkę (MDK Chełm) oraz Monikę Ciesielską i Klaudię Sidoruk (obie „Dreptak" Sawin).

Wśród młodzieży starszej najwięcej punktów zdobyli Marcin Chmielowiec i Sylwia Leszczyńska (oboje z ZWiPP-P Nr 1 w Chełmie).

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, drużyny dyplomy zaudział, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe znaczki rajdowe oraz potwierdzenia zdobycia punktów na odznaki turystyczne i krajoznawcze.